діяльність

Фестиваль

Велич мистецтва, мабуть, найяскравіше являє себе в музиці. Вона — всі форми і наповнення. Вона робить піднесеним і шляхетним все, що береться висловити.— Й. В. Гете

Міжнародний фестиваль фортепіанної музики та конкурс піаністів-аматорів «Каштановий рояль» створюється людьми, які прагнуть донести красу і глибину світової класичної музики до кожного серця.

В рамках фестивалю відбуваються конкурси, концерти, майстер-класи, конференції.

Конкурсна програма охоплює практично всіх, хто в тій чи іншій мірі володіє мистецтвом гри на роялі. Поряд з конкурсом юних піаністів, які вже мають певні досягнення, в окремій номінації “Домашнє музикування” беруть участь діти, які займаються грою на фортепіано за програмою загального музичного розвитку.

Особливістю фестивалю також є єдиний в Україні конкурс піаністів-аматорів, в якому є дуже рідкісна для подібних конкурсів в інших країнах світу номінація “Соло з оркестром”.

Всім відомо, наскільки важливо для педагогів будь-якої творчої майстерності мати можливість і для власної, не лише педагогічної, творчості. Але не всі знають, яка величезна праця стоїть за досягненнями учнів: у педагога зазвичай вже на залишається часу і творчих сил для вдосконалення власної виконавчої майстерності, а відсутність стимулів для творчості лише ускладнює цю ситуацію.

Тому “Каштановий рояль” вирішив створити такий творчий стимул для педагогів, запровадивши для них спеціальний конкурс “Виконавча майстерність”, в якому педагоги можуть виступати з соло, в ансамблі, або з оркестром.

В жюрі конкурсів беруть участь піаністи і педагоги, чимало з яких добре відомі в світі. Ми особливо вдячні Валерію Боровикову (Білорусь), Ірині Бєловій (Україна), Олені Бондаренко (Україна), Роману Рєпці (Україна), Чисато Кусунокі (Велика Британія - Японія), Тамар Берая (Грузія) і Джонатану Пауеллу (Велика Британія) за їхній надзвичайно важливий внесок в розвиток фестивалю в якості членів журі конкурсів і за їхні яскраві і натхненні концертні виступи.

«Каштановий рояль» — це унікальний фестиваль, який об'єднує професійних музикантів та аматорів, дітей та дорослих, учнів та вчителів! І ми вдячні кожному учаснику конкурсних і концертних програм фестивалю, кожному педагогу наших конкурсантів, кожному нашому гостю, всім нашим професіоналам і аматорам за участь в фестивалі і за те, що своєю любов'ю до музики ви робите цей світ більш піднесеним і шляхетним.


Конкурси

Будь-яке мистецтво прагне до того, щоб стати музикою.— Уолтер Патер

Міжнародний фестиваль фортепіанної музики та конкурс піаністів-аматорів «Каштановий рояль» відкриває перед тими, хто бажає стати учасниками, широкий спектр можливостей, оскільки взяти участь можуть практично усі! Єдиний обов'язковий критерій — бути закоханим у фортепіанне мистецтво.

  • Конкурс юних піаністів «Каштановий рояль»: номінації «Соло», «Фортепіано плюс», «Соло з оркестром» (від 6 до 16 років), умови конкурсу
  • Конкурс для педагогів: «Виконавча майстерність» (від 27 років), умови конкурсу
  • Конкурс піаністів-аматорів «Каштановий рояль» (від 16 років), умови конкурсу

Концерти

Музика, подібно дощу, крапля за краплею просочується в серце і оживляє його— Ромен Роллан

Мабуть, немає нічого, що б зачаровувало більше, ніж звуки класичної музики — вона відкриває душі, приносить захоплення та задоволення.

Навіть короткий перфоменс майстерно зіграних композицій надового залишається у пам'яті, особливо якщо це була гра на фортепіано...

Лауреати фестивалю «Каштановий рояль» уже мають чималий досвід концертних виступів — крім численних концертів, вони також вже були учасниками таких відомих проектів як «Гогольfest», «Діти героїв». і вони можуть і вам подарувати незабутні враження.

Ми пропонуємо організацію концертів різного формату — від класики до джазу, і від сольних або збірних концертів професійних музикантів до, наприклад, унікального формату «Майстри та аматори разом», коли визнані майстри фортепіанного мистецтва грають разом із аматорами та юними піаністами. Будь-які формати концертів можуть бути за участю оркестру.

У нашому репертуарі — різноманітні композиції, від класичних до джазових та сучасних пісень; відтворів геніальних композиторів минулого до визнаних сучасних митців з України і всього світу.