про нас

Місія

Ми допомагаємо людям і суспільству інтегрувати світову музичну культуру в своє життя, створюємо можливості для творчого самовираження і в такий спосіб сприяємо самореалізації людей і розвитку в них і суспільстві найвищих цінностей, котрі несе з собою і підносить музика, - любові і добра.


Історія

Клавіші фортепіано чорно-білі, але вони звучать як мільйон кольорів у вашому розумі— Марія Христина Мена

У сучасному суспільстві серед тих, хто любить музику, існує проблема розрізненості та різкого поділу аудиторії на професіоналів, аматорів та споживачів. Профорієнтація дітей у ранньому віці стала причиною появи великої кількості дитячих професійних конкурсів, які не завжди приносять радість самим дітям.

З іншого боку, для великої кількості людей — як дітей, так і дорослих, музика є частиною духовного світу, та вони бажають поділитись своїм баченням світу з іншими.

Рівень професійних конкурсів, в тому числі і дитячих — надзвичайно високий, тому дітям, для яких музика є хобі, які займаються задля власного задоволення, немає доступу на такі конкурси. З іншого боку, участь у конкурсах — це потужний стимул для розвитку та самовдосконалення. Досвід проведення ІІ та ІІІ фестивалів показав, що ми на правильному шляху — з кожним роком кількість людей, які бажають взяти участь в фестивалі і його конкурсах стає дедалі більшою, окрім того, професійний рівень учасників зростає.

Конкурси фортепіанної майстерності є дуже популярними в світі. Чи не кожна розвинена країна має традицію проведення не лише високопрофесійних музичних змагань , але й конкурсів для піаністів-аматорів. Такі конкурси є у США, Франції, Японії, Польщі, Росії, Італії, Великій Британії , Німеччині… І це не дивно, адже як казав Платон: «Музика надихає весь світ, постачає душу крилами, сприяє польоту уяви; музика додає життя і веселість всьому існуючому ...Її можна назвати втіленням всього прекрасного і всього піднесеного».

Чудова традиція проведення конкурсу для піанстів-аматорів була започаткована і в Україні: в травні 2013 року вперше в Україні відбувся Міжнародний фестиваль фортепіанної музики та конкурс піаністів-аматорів «Каштановий рояль», який викликав великий інтерес.

Учасниками першого фестивалю стали 34 піаністи з України, Росії та Китаю. Лауреатам конкурс відкрив двері концертних майданчиків Києва, де згодом успішно проходили їхні виступи. Варто зазначити, що вже у перший рік свого існування фестиваль отримав інформаційну підтримку ГО «Вікімедіа Україна» і, як результат, відеозаписи виступів лауреатів на умовах вільних ліцензій розміщені у Вікіхранилищі та інтегровані у відповідні статті Вікіпедії.

ІІ Міжнародний фестиваль фортепіанної музики «Каштановий рояль» відбувся у травні 2014 року. До програми були включені також сольна та оркестрова номінації для юних піаністів.

Розширення програми фестивалю відбулося і в 2015 році, коли в рамках 3-го Міжнародного фестивалю «Каштановий рояль» були проведені вже три конкурси:

  • Конкурс юних піаністів: номінації «Соло», «Соло з оркестром»
  • Конкурс для педагогів «Виконавча майстерність»
  • Конкурс піаністів-аматорів

Новинкою ІІІ фестивалю стали надзвичайно перспективні категорії — «Соло з оркестром» для гранд-аматорів та «Домашнє музикування» для дітей.

Для лауреатів конкурсу відкриваються цікаві творчі перспективи: вони отримують можливість виступати в концертах різного формату. Значний інтерес привертають концерти циклу «Майстри та аматори разом», в яких лауреати фестивалю мають змогу виступати на одній сцені і в одному концерті разом із професійними музикантами.

У 2014 році розпочалася співпраця із камерним оркестром «Батуринська скарбниця» та Державним академічним естрадно-симфонічним оркестром України, які тепер беруть участь у конкурсних та концертних програмах «Каштанового роялю».

Гарною традицією стало проведення в рамках фестивалю конференцій та майстер-класів. Ми також проводимо тематичні лекції-концерти та надаємо професійні консультації для всіх бажаючих.

Ми вдячні всім партнерам і меценатам фестивалю, та, особливо, Дому освіти і культури «Майстер Клас», який від самого початку і вже традиційно гостинно приймає учасників і гостей фестивалю та інших заходів «Каштанового роялю»!